Nadchodzące szkolenia:              26.05.2018 - RODO dla tłumaczy      9.06.2018 - Problemy tłumaczenia austriackich i szwajcarskich dokumentów z zakresu prawa i administracji          16.06.2018 - Edycja i redakcja tekstu bez tajemnic             22.09.2018 - Tłumaczenie dokumentów dot. postępowania karnego i cywilnego - pisemne, a vista oraz konsekutywne – sekcja j. francuskiego                                                                                           

Znajdź tłumacza

Kontakt

tel. kom.  +48 506 58 60 80

e-mail:

Facebook LST facebook.com/lst.lublin


Zostań członkiem LST

UMCS zaprasza wszystkich do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Tłumacza, 30 września od godziny 10:00.

Projekt "Hieronimki", którego ubiegłoroczna edycja została nagrodzona Uniwersyteckim Noblem w kategorii „Najlepszy Projekt dla Młodzieży”, realizowany jest w nawiązaniu do dnia św. Hieronima – patrona tłumaczy. Wydarzenie jest okazją do zaprezentowania specyfiki zawodu tłumacza w jego różnych odsłonach. W tegorocznej ofercie wykładów i warsztatów znajdą się m.in. spotkania z tłumaczami konferencyjnymi oraz sądowymi, a także z osobami, które zawodowo zajmują się tłumaczeniem literatury czy filmów oraz z absolwentami i studentami lingwistyki stosowanej, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach w zdobywaniu kompetencji zawodowych tłumacza. Warsztaty tłumaczeń, w tym tłumaczeń symultanicznych, połączone zostaną ze zwiedzaniem nowoczesnych laboratoriów, w których kształceni są przyszli tłumacze. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w konkursach językowych.

Wykłady i warsztaty odbędą się w dniu 30 września 2016 r. w godz. 10.00-14.00.

Inauguracja wydarzenia o godz. 10.00 w dużej Auli Wydziału Humanistycznego UMCS (Lublin, Pl. Marii Curie-Skłodowskiej 4a).

Wydarzenia Hieronimków będą się odbywać równolegle na Wydziale Humanistycznym (Pl. Marii Curie-Skłodowskiej 4a), w Domu Studenckim Kronos (ul. Sowińskiego 17), w Akademickim Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka" (ul. Radziszewskiego 16), a także na Rynku Starego Miasta w Lublinie (wykład plenerowy).

Szczegółowy program

Szczegółowe informacje o wydarzeniu
 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Polityka prywatności