Nadchodzące wydarzenia:        6-7 kwietnia 2019 - V KONGRES TŁUMACZY   

Znajdź tłumacza

Kontakt

tel. kom.  +48 506 58 60 80

e-mail:

Facebook LST facebook.com/lst.lublin


Zostań członkiem LST

Lubelskie Stowarzyszenie Tłumaczy zaprasza na IV Kongres Tłumaczy – cykliczne wydarzenie łączące w Lublinie środowisko zawodowych tłumaczy i adeptów sztuki tłumaczenia. W tym roku Kongres to aż cztery dni ciekawych tematów, wiedzy, praktycznych szkoleń i miłych spotkań profesjonalistów z branży tłumaczeniowej.

Tematem przewodnim IV edycji będzie rola informacji i informatyzacji w zawodzie tłumacza. Temat ten zgłębimy pod kątem tłumaczeń pisemnych, zwykłych i przysięgłych. W niedzielę, w części warsztatowej wprowadziliśmy dwa równoległe bloki o tematyce niezwykle ważnej w pracy tłumacza. Pierwszy będzie dotyczył szeroko pojętego otoczenia biznesowego działalności tłumacza. Omówimy główne dziedziny funkcjonowania tłumacza jako przedsiębiorcy, w tym: prawo i księgowość, negocjacje cenowe i obsługę klienta, marketing i prawne uzasadnienie dodatkowego wynagrodzenia tłumacza przysięgłego we współpracy z organami wymiaru sprawiedliwości. Drugi blok pod tytułem „Informatyka na usługach tłumacza” nauczy nas efektywnie wykorzystywać dostępne narzędzia informatyczne, wyjaśni, czy należy się obawiać tłumaczenia maszynowego i praktycznie poinstruuje, jak należy zabezpieczać przetwarzane dane.  Z kolei szkolenia zaplanowane na poniedziałek i wtorek wprowadzą nas w świat technologii, które pozwalają na podniesienie efektywności pracy przy równoczesnym zachowaniu optymalnej jakości.

Do współpracy zaprosiliśmy najwybitniejszych specjalistów z każdej dziedziny, która będzie przedmiotem prelekcji i warsztatów.

Podczas Kongresu uzyskamy w pigułce najważniejsze informacje na temat rzetelnych źródeł informacji współczesnego tłumacza, nowych technologii i kierunków ich rozwoju, mądrego prowadzenia biznesu i ochrony danych osobowych w zgodzie z RODO. Ponadto przysłuchamy się dyskusji przedstawicieli stowarzyszeń, środowisk akademickich i fundacji na temat jakości kształcenia tłumaczy w konfrontacji z wyzwaniami rynkowymi. Warsztaty, które zaproponujemy w tym roku, są unikatowe w skali kraju. Jak co roku stawiamy na pragmatykę i zastosowanie zdobytej wiedzy w praktyce. Kongres Tłumaczy Lubelszczyzny to stały punkt programu w kalendarzu zawodowych tłumaczy i tych, którzy aspirują do tego, żeby się nimi stać.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami programu i wpisania Kongresu Tłumaczy 2018 do swoich kalendarzy. Czekamy na Was w Lublinie, w gościnnych murach UMCS w dniach 14 - 17 kwietnia 2018 r.

PROGRAM KONGRESU TŁUMACZY 2018

www.kongres.lst-lublin.org.pl 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!