Nadchodzące wydarzenia:    13-15.09.2019 - Kazimierz Dolny - INTENSYWNY KURS Z REDAKCJI TEKSTU I COPYWRITINGU - INTEGRACJA            05.10.2019 – Lublin - WARSZTATY TŁUMACZENIOWE Z ZAKRESU SPRAWOZDAŃ I DOKUMENTÓW FINANSOWYCH I RACHUNKOWYCH – SEKCJA J. ANGIELSKIEGO/FRANCUSKIEGO/NIEMIECKIEGO                  26.10.2019 - SPÓŁKI POLSKIE, BRYTYJSKIE I AMERYKAŃSKIE W UJĘCIU PORÓWNAWCZYM. PRZEGLĄD WYBRANYCH ZAGADNIEŃ                      rok akadem. 2019/2020 - Lublin, UMCS - studia podyplomowe PRAWO DLA TŁUMACZY PRZYSIĘGŁYCH I SPECJALISTYCZNYCH                             

Znajdź tłumacza

Kontakt

tel. kom.  +48 506 58 60 80

e-mail:

Facebook LST facebook.com/lst.lublin


Zostań członkiem LST

Stowarzyszenie Folkowisko zaprasza na Spotkania translatorskie Gorajec 2019

Temat przewodni: Rozstaje 
Kiedy: 25 – 30 czerwca (wtorek-niedziela)
Dla kogo: Dla osób zajmujących się przekładem literatury z języków krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Obowiązkowa co najmniej bierna znajomość języka polskiego. 

Celem spotkania jest wspólnie sprawdzić, co łączy literaturę Europy Środkowo-Wschodniej. Czy podobne tematy występują w tekstach w różnych językach.

Jak będą wyglądać warsztaty? Zakwalifikowane osoby spędzą 6 dni w agroturystyce Chutor Gorajec na pograniczu polsko-ukraińskim. Uczestnicy będą brali udział w spotkaniach warsztatowych pomagających w pracy nad tekstem, wzmacniających umiejętności tłumacza, pozwalających na wymianę doświadczeń. Praca warsztatowa będzie odbywać się w ramach spotkań całej grupy warsztatowej oraz podgrup językowych.
Prowadzone będą dyskusje panelowe na tematy literackie i translatorskie. Odbędą się też trzy spotkania z gośćmi specjalnymi.

Językiem obrad będzie język polski, więc od uczestników wymagana jest co najmniej bierna jego znajomość.

Organizatorzy zapewniają zwrot kosztów dojazdu na miejsce oraz zakwaterowanie i pełne wyżywienie. 

Wszelkie informacje o wydarzeniu znajdują się na stronie internetowej Stowarzyszenia Folkowisko http://folkowisko.gorajec.info