Nadchodzące wydarzenia:      styczeń-maj 2020 - KURS TŁUMACZEŃ PRAWNICZYCH - SEKCJA ANGIELSKA/HISZPAŃSKA/UKRAIŃSKA/WŁOSKA             2020-2021 r. - studia podyplomowe PRAWO DLA TŁUMACZY PRZYSIĘGŁYCH I SPECJALISTYCZNYCH                             

Znajdź tłumacza

Kontakt

tel. kom.  +48 506 58 60 80

e-mail:

Facebook LST facebook.com/lst.lublin


Zostań członkiem LST

Z przyjemnością informujemy, iż 16 października 2019 r. Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości zmieniające rozporządzenie w sprawie wynagrodzenia za czynności tłumacza przysięgłego zostało oficjalnie ogłoszone.

Plik do pobrania znajduje się pod poniższym linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2019/1975/1

Nowe stawki zaczną obowiązywać po upływie 14 dni od daty ogłoszenia rozporządzenia.

Ogłoszenie tego rozporządzenia jest niewątpliwym sukcesem mobilizacji i współpracy wszystkich organizacji zrzeszających tłumaczy przysięgłych w Polsce, w tym Lubelskiego Stowarzyszenia Tłumaczy, Bałtyckiego Stowarzyszenia Tłumaczy, Stowarzyszenia Tłumaczy Polskich, Polskiego Towarzystwa Tłumaczy Przysięgłych i Specjalistycznych TEPIS oraz Związku Zawodowego Tłumaczy Przysięgłych w Polsce. Występując wspólnie w obronie interesów tłumaczy przysięgłych w Polsce pokazaliśmy swoją jedność w ważnych dla środowiska sprawach i przyniosło to piękne rezultaty. Jesteśmy przekonani, że podobny duch będzie nam towarzyszył podczas prac nad nowelizacją ustawy o zawodzie tłumacza przysięgłego, które powinny się rozpocząć w najbliższym czasie.

Swoje podziękowania kierujemy również pod adresem kierownictwa Ministerstwa Sprawiedliwości oraz podległych jemu wydziałów odpowiedzialnych za budżet, legislację oraz sprawy tłumaczy przysięgłych. Wszyscy oni przyczynili się do przekucia obietnic złożonych ww. organizacjom zrzeszającym tłumaczy na spotkaniu w dniu 10 stycznia 2019 r. w rzeczywistość. Dziękujemy za zrozumienie sytuacji oraz konsekwencję w działaniu.

Wreszcie pragniemy również podziękować Wam, Koleżanki i Koledzy Tłumacze Przysięgli za Waszą sumienną, rzetelną i profesjonalną pracę na rzecz organów wymiaru sprawiedliwości, bo bez tego nie mielibyśmy argumentów, żeby zawalczyć o Wasze stawki.

W związku z tym, że nie wszyscy tłumacze przysięgli przynależą do organizacji zrzeszających tłumaczy bardzo prosimy o przekazanie, w miarę możliwości, informacji o ogłoszeniu rozporządzenia i zmianie stawek tłumaczom z sąsiedztwa.