W dniach 14-20 marca 2021 r. odbędzie się VI Kongres Tłumaczy pod hasłem „Tłumacz w zmieniającym się świecie”. Kongres Tłumaczy zostanie przygotowany we współpracy z Uniwersytetem Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie, Katolickim Uniwersytetem Lubelskim oraz organizacjami zrzeszającymi tłumaczy w formie zdalnej. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław STAWIARSKI, Prezydent Miasta Lublin Krzysztof ŻUK. Celem wydarzenia jest integracja środowiska i doskonalenie kwalifikacji tłumaczy, prezentacja aktualnych trendów i nowinek technicznych oraz podnoszenie rangi zawodu tłumacza poprzez prowadzenie różnego rodzaju akcji informacyjnych skierowanych do samych tłumaczy, ale również odbiorców usług tłumaczeniowych. Podczas tegorocznego Kongresu mocno zaakcentujemy kompetencje profesjonalnego tłumacza, rolę tłumacza we współczesnej komunikacji międzynarodowej, nowe technologie wspomagające pracę tłumaczy i kierunki rozwoju branży tłumaczeniowej, które przeżywają dynamiczny rozwój. Słowem mnóstwo praktycznych informacji dla wszystkich, którzy pragną się odnaleźć i rozwijać w zawodzie tłumacza w zmieniającym się świecie. Nie zabraknie oczywiście wybitnych gości i ekspertów z kraju i z zagranicy. Wśród znakomitych gości wydarzenia będą przedstawiciele Dyrekcji Generalnej ds. Tłumaczeń Komisji Europejskiej, Międzynarodowej Federacji Tłumaczy (FIT), Programu European Language Resource Coordination (ELRC), Rady Języka Polskiego oraz wybitni tłumacze.

Kongresowi towarzyszyć będą:

 • cykl szkoleń biznesowych dla tłumaczy;
 • kampania informacyjna o zawodzie tłumacza skierowana do odbiorców usług tłumaczeniowych realizowana m.in. poprzez prelekcje i publikacje;
 • kampania medialna o zawodzie tłumacza;
 • spotkania networkingowe.

  PLATFORMA:

  Sesja plenarna w dniu 20 marca 2021 r. – MS TEAMS
  Spotkania networkingowe i warsztaty w dniach 14 – 20 marca 2021 r. – ZOOM

  PROGRAM ORAZ SYLWETKI PRELEGENTÓW I MODERATORÓW [PDF] do pobrania TUTAJ

  ZAPISY:
  Zapisy do udziału w wydarzeniu rozpoczną się 14 lutego 2021 r. o godz. 17:00 i potrwają do 10 marca 2021 r. do godz. 21:00.

  GRUPY i OPŁATY

  Członkowie LST – udział bezpłatny
  Osoby zrzeszone w organizacjach zrzeszających tłumaczy, pracownicy naukowi oraz absolwenci UMCS, KUL – 240 zł
  Osoby niezrzeszone – 340 zł

  Cena obejmuje: 

  • uczestnictwo w Kongresie i spotkaniach networkingowych w dniach 14 – 20 marca 2021 r.
  • koszty administracyjne i certyfikaty.

  REJESTRUJĘ SIĘ: https://kongres-tlumaczy-2021.konfeo.com

  Dziękujemy za rejestrację. Do zobaczenia na Kongresie w Lublinie!